Ambalajların üretim süreci

1.Grafik ve Baskı Öncesi

 

Tüketiciler çoğu zaman ambalajın içerisine konulan üründen ziyade, ürünün ambalajına göre karar vermektedir. Market raflarında ürünlerinizin fark yaratıp tercih edilmesi için gereken şey doğru bir tasarımdır.

Üretimin ilk aşaması olan Baskı Öncesi bölümünde, müşterilerin ihtiyaçları belirlenir. İhtiyaçlarına göre tasarımlar hazırlanır veya var olan tasarımları baskıya uygun hale getirilir.

Konusunda uzman ekibimiz müşterilerin fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için tecrübelerinin yanında ileri teknolojiye sahip profesyonel ekipmanlar ve güncel yazılımlar kullanmaktadır. Bu sayede ürünlerin görsel kalitesi güvence altına alınmaktadır.

2. Baskı

 

Erde Ambalaj’da üretilen her ambalaj hem tasarım hem de baskı renkleri bakımından aynı kalite standartlarına sahiptir. İleri teknolojiye sahip hassas makine parkuru ile ürünler maksimum kaliteye ulaşmaktadır. Dakikada 400 metre hızla, 10 renge kadar baskı yapabilen matbaa makineleri, otomatik baskı izleme sistemiyle baskı kalitesinin devamlılığını sağlarken, non-stop çözgü ve sargı sistemleriyle hızlı hizmet sunmaktadır.

3.Laminasyon

Baskı işlemi tamamlanan ambalajların laminasyonu, solventli ve solventsiz laminasyon teknikleri ile gerçekleştirilmektedir.

Gıda ürünlerinde, baskı yapılan yüzeyin gıda ile temas etmemesi için laminasyon işlemleri uygulanmaktadır. Gerektiği yerlerde laminasyon işlemleri sırasında gıda güvenliği standartlarına uygun yapıştırıcılar kullanılmaktadır.

Ayrıca laminasyon işlemi sayesinde ambalajlara mukavemet ve bariyer özelliği katılarak, paketlenen ürünlerin raf ömrünün artırılması sağlanmaktadır. Üretilen ürünlerin sektörleri itibariyle uygulanacak laminasyon işlemleri değişiklik göstermektedir. Burada belirleyici olan müşteri beklentisidir.

4.Dilimleme ve Torba Yapımı

 

Üretimdeki son süreç dilme ve torba yapımıdır. Baskısı ve laminasyonu tamamlanan ürünler, istenilen ölçüde dilimlenip rulo haline getirilmektedir. Ürünler otomatik paketleme makinelerinde kullanılacak ise doğrudan depolama ve sevkiyat departmanına aktarılmaktadır.

Eğer ürünler torba olarak üretilecekse, müşteri talebi doğrultusunda kesme makinelerinde istenen ölçüde kesilerek torba haline getirilmektedir. Kesme ve torba yapımı sürecinde yastık tip, körüklü, torba üretimleri, müşterilere özel olarak sunulmaktadır.

Üretimdeki son aşamanın tamamlanmasıyla birlikte “terzi hassasiyetiyle” üretilen ürünler sevke hazır hale gelmektedir.